Pairs Championships Results & Participants

Youth Pairs
Opatija, Croatia • 14 - 17 July 2010
Click title to visit the championships' official site
 

Results & Participants

Rank Youngsters series Nationality Result
1 GULLBERG Daniel KARLSSON Johan   SWE-SWE  
2 KOWALEWSKI Roman NIERZWICKI Lukasz   POL-POL  
3 BIELAWSKI Maciej KLUKOWSKI Michal   POL-POL  
4 ANDRZEJEWSKI Mateusz GULCZYNSKI Michal   POL-POL  
5 DRAGANOV Zhivko SIDEROV Zhivko   BUL-BUL  
6 KRYSA Adam ZMUDA Justyna   POL-POL  
7 BRASS Tommy ROBERTS Alex   ENG-ENG  
8 KANIA Michal WITKOWSKI Lukasz   POL-POL  
9 CEPONKUS Justas GRIGORAITIS Ramunas   LTU-LTU  
10 MAROSEVIC Daniel RUSCH Michael   GER-GER  
11 FISCHER Brigitta KONKOLY Csaba   HUN-HUN  
12 GINOSSAR Itamar REITER Adam   ISR-ISR  
13 STOUGIE Leen STOUGIE Marc   NED-NED  
14 TUBAK Daniel WAGNER Zsolt   HUN-HUN  
15 GEMBICKI Aleksy RACZ Wojciech   POL-POL  
16 HOFFMEISTER Toke ROWOLD Anna-Marie   GER-GER  
17 POLAK Tobias SCHOLS Michel   NED-NED  
18 DAR Oren YEKUTIELI Asaf   ISR-ISR  
19 CALMANOVICI Alessandro SAU Roberto   ITA-ITA  
20 BOURA Patrik KRALIK Frantisek   CZE-CZE  
21 BANAS Natalia NAB Vincent   POL-NED  
22 FARIA David PAUL James   ENG-ENG  
23 LEUFKENS Lotte VERBEEK Thijs   NED-NED  
24 VAN BEIJSTERVELDT Bas HUZEN Erwin   NED-NED  
25 JANECZKO Artur SZCZYPCZYK Agnieszka   POL-POL  
26 BAATSTAD Lasse STANGELAND Kristian   NOR-NOR  
27 SEVEREIJNS Luc WESTERBEEK Chris   NED-NED  
28 LOSIEWICZ Igor WIETESKA Michal   POL-POL  
29 CHARIGNON Fabrice LAFONT Gregoire   FRA-FRA  
30 JASSEM Pawel SMIESZKOL Adam   POL-POL  
31 BEN DAVID Yuval GORTANSTIN Nirel   ISR-ISR  
32 PRUNA Alessandro RACCA Alberto   ITA-ITA  
33 KITA Maciej STACHNIK Wojciech   POL-POL  
34 GALLIK Ondrej JANAS Adam   CZE-CZE  
35 HORLOCK Rhys MITCHELL Alex   ENG-ENG  
36 ERTEL Niko LEROY Christian   GER-GER  
37 DOW James JACKSON Mungo   ENG-ENG  
38 DILOVIC Josko MORETTI Marko   CRO-CRO  
39 GROOT Claus HAYWARD Alan   ENG-ENG  
40 HULT Simon PETERSEN Irma   SWE-SWE  
41 LAM Kyle SPENCER Simon   ENG-ENG  
42 SCHALLER Thomas STOECKLI Jeremie   SUI-SUI  
43 BORGEAUD Sebastian STOECKLI Jonas   SUI-SUI  
44 MIJIC Ante SILJEG Jure   CRO-CRO  

NOTICE: Final results only