Pairs Championships Results & Participants

Mixed Pairs
Liepaja, Latvia • 13 - 17 July 2016
Click title to visit the championships' official site
 

Results & Participants

Rank Junior Mixed Pairs series Nationality Result
1 NAKAMARU-PINDER Jun BAILEY Olivia   SCO-ENG   60.89
2 FAGERLUND Vesa MYLLAERI Maria   FIN-FIN   59.83
3 MOSZCZYNSKA Zuzanna MARKS Rafal   POL-POL   59.33
4 BERNARD Julien COMBESCURE Sarah   FRA-FRA   59.06
5 TUKENMEZ Can Erdem YILDIZ Busra Aslihan   TUR-TUR   58.27
6 MOURGUES Jennifer GUILLEMIN Theo   FRA-FRA   58.16
7 COMBESCURE Baptiste THUILLEZ Mathilde   FRA-FRA   56.57
8 BUUS THOMSEN Signe JEPSEN Peter   DEN-DEN   56.05
9 LALOUBEYRE Clement ROUANET-LABE Anne   FRA-FRA   55.56
10 DEAN Nicholas NEGREANU Carina   ENG-ENG   55.29
11 BAKKE Christian SJODAL Sofie Grasholt   NOR-NOR   55.02
12 TOMA Anca RETZLER Rainer   ROM-ROM   54.85
13 THEPAUT-VENTOS Solene DEHEEGER Colin   FRA-FRA   54.53
14 GOTINK Kevin VAN OMMEN Maaike   NED-NED   54.02
15 BIRCHALL Alex ROPER William   ENG-ENG   53.84
16 GARKAJE Ginta ILZINS Janis   LAT-LAT   53.65
17 VERBEEK Thijs WACKWITZ Janneke   NED-NED   53.37
18 SHAH Shivam WISEMAN Yvonne   ENG-ENG   53.08
19 CHARIGNON Fabrice LELEU Anais   FRA-FRA   52.63
20 SCHANKA Martin KOHUTOVA Lucie   CZE-CZE   52.22
21 MAASIK Martin LAAN Susanna   EST-EST   52.04
22 ZALITIS Aleksis PIIBOR Johanna   EST-AUT   51.48
23 KHANDELWAL Ankush COVILL Laura   ENG-ENG   51.37
24 ERSEK Laura HOMONNAY Balint   HUN-HUN   51.26
25 LEMBER Manglus TUUS Hanna   EST-ENG   50.82
26 PELSIS Nauris BROKA Jolanta Gundega   LAT-LAT   50.59
27 BALODIS Martins SALMINA Sintija   LAT-LAT   50.43
28 BUDZYNSKA Magda MARCINOWSKI Piotr   POL-POL   50.16
29 VAN BEIJSTERVELDT Bas BANAS Natalia   NED-NED   50.12
30 VAN ENGELEN Bas VISSER Esther   DEN-NED   50.03
31 LEJEUNE Mette HUVERS Wisse   NED-NED   49.88
32 SCHEBERAN Philip FLIERL Vanessa   AUT-AUT   49.83
33 SUCHARDA Edward PIESIEWICZ Agnieszka   POL-POL   49.70
34 IHER Mirjam MAIDE Rasmus   EST-EST   49.69
35 BRASS Tommy LEEMING India   ENG-ENG   49.34
36 WILSON Abigail MILNE Jake   SCO-SCO   49.04
37 WEISS Florian HERMANN Sophie   AUT-AUT   47.79
38 VAN OOSTEN Sibrand KAMPERMANN Mareille   GER-GER   47.35
39 TORV Helina ZVOROVSKI Rao   EST-EST   47.19
40 MEKIE Sean BENTLEY Emma   ENG-ENG   46.95
41 WEISS Christine HOLZNER Michael   AUT-AUT   46.09
42 RAMOS Francisco PIMENTA Carolina   POR-POR   45.36
43 BREKKE Kaja JOHNSEN Christian Fredrik   NOR-NOR   43.58
44 YASAR Isil EREN Umut Gorkem   TUR-TUR   43.38
45 VASAR Martin PRII Milvi   EST-EST   42.80
46 DYBDAHL Sanna Emilie Dybvik AUSTAD Marius Dalemark   NOR-NOR   42.32
47 GOFMANS Andris GAVRILOVA Elizaveta   LAT-LAT   42.19
48 SKURULE Karina Meta CACE Atis   LAT-LAT   41.71
49 ALTUN Toygar Tuncay BAKAR Umran Zeynep   TUR-TUR   41.48
50 WATTERS Roisin DOYLE Jason   IRL-IRL   38.07
51 IKAUNIECE Alvine JAUNSKALZE Roberts   LAT-LAT   34.23
52 SENATORSKA Zofia KAZMIERCZAK Mateusz   POL-POL   27.49

NOTICE: Final results only